Super Beton System

Technologia szlifowania i polerowania betonu.

Super Beton System to technologia szlifowania i polerowania betonu opatentowana i rozwiniętą przez firmę Klindex, światowego lidera na rynku w zakresie szlifowania posadzek kamiennych i betonowych. Dzięki szlifowaniu betonu, aplikacji specjalistycznej chemii i polerowaniu, zmieniamy strukturę betonu, ulepszając jego właściwości.

Pierwszym etapem szlifowania jest usunięcie mleczka cementowego, które jest najbardziej wrażliwe na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Następnie zabezpieczamy beton krzemianem litu, który wchodząc w reakcję chemiczną z betonem zmienia jego właściwości, zapewniając zwiększoną twardość i wytrzymałość, uniemożliwiając pękanie i zmniejszając szkodliwą migrację wody.

Kolejnym procesem jest polerowanie zapewniające mechaniczne zamknięcie porów, przekładające się na brak pylenia betonu i zmniejszenie jego podatności na ścieranie. Ostatnim etapem jest impregnowanie betonu uniemożliwiające wnikanie zanieczyszczeń do wnętrza posadzki.

Warianty wykończenia posadzki w technologii Super Beton System:

Super Beton Terrazzo Efekt

Idealne rozwiązanie do miejsc i podłoży posiadających dużą ilość kruszywa. Dzięki idealnemu ścięciu kruszywa posadzka nabiera efektu terrazzo uzyskując estetyczny i atrakcyjny wygląd.

Super Beton HS

To najszybszy, najtańszy i zarazem najprostszy sposób, aby wykończyć każdą powierzchnię betonową. Proponowany w miejscach, gdzie konieczne jest poprawienie parametrów posadzek betonowych o gorszej jakości.

Super Beton Fast

Metoda wykończenia powierzchni betonowych polecana dla miejsc o dużym natężeniu ruchu. Jest idealną opcją dla firm i klientów, którzy cenią sobie innowacyjność oraz jakość przy jednoczesnych ekonomicznych założeniach finansowych.

Super Beton Premium

Jest najlepszym wariantem polerowanego betonu kierowanym do klientów wymagających usługi na najwyższym poziomie. Technika wykonywania podłoża w systemie Super Beton Premium jest najwytrzymalszą i najdłużej żywotną podłogą betonową dostępną w dzisiejszych czasach.

Korzyści wynikające z zastosowania Super Beton System:

wyrównanie i wygładzenie podłoża;

zminimalizowanie możliwości wystąpienia wyładowań elektrostatycznych pomiędzy powierzchnią posadzki, a urządzeniami elektrycznymi;

zabezpieczenie powierzchni przed powstawaniem trudnych do usunięcia plam dzięki impregnacji chroniącej przed wsiąkaniem olejów i innych substancji chemicznych;

zwiększona odporność na ścieranie, uderzenia oraz zarysowania;

relatywnie krótki czas pomiędzy rozpoczęciem prac, a oddaniem do użytku wykończonej posadzki;

lepsze oświetlenie pomieszczeń dzięki odbijaniu światła od podłogi;

brak wydzielania zapachów i szkodliwych substancji chemicznych;

zniwelowanie pylenia posadzki;

zmniejszenie nakładu pracy i kosztów utrzymania w czystości;

zminimalizowanie zabrudzeń pozostawianych przez opony i obuwie;

poprawa bezpieczeństwa dzięki zwiększonym właściwościom antypoślizgowym posadzki.